SKLENĚNÁ KRÁSA V RUKÁCH ČESKÝCH MISTRŮ_EXKURZE DO VÝROBY A KREATIVA V TVŮRČÍ DÍLNĚ

25. 5. 2023
Hlinsko
Kdy:
25. květen 2023 13:00
Město:
Hlinsko
Místo:
Koulier, Oflenda 10

Společenské setkání pouze pro pozvané členy a přátele Podnikatelské platformy Helas, včetně finalistů soutěží Ocenění Českých Lídrů, Ocenění Českých Exportérů a Ocenění Českých Podnikatelek.
Registrační formulář je zaslán osobním emailem. 

Ruční výroba vánočních ozdob má v Čechách dlouholetou tradici. Objevme tedy společně tyto klenoty v podobě krásných ručně vyrobených výrobků českých sklářů z rodinné sklárny Koulier na Vysočině. Ta, jako jedna z mála, toto řemeslo, díky manželům Šrámkovým, zachránila pro budoucí generace.

Navazujeme tak na úspěšné setkání z loňského roku. Těšit se můžete na neopakovatelnou atmosféru výroby těchto skvostů. I tentokráte představíme aktuální trendy, ale budeme si moci prohlédnout i secesní kolekci ozdob, jež v rámci českého předsednictví a v duchu našich národních tradic zdobila vánoční stromek ve vstupní hale Evropského parlamentu v Bruselu. Uvidíte, jak se vánoční ozdoby foukají, stříbří i zdobí. Pod vedením jedné z malířek si budete moci dotvořit vlastní ozdobu, kterou si pak i odnesete domů na památku. Samozřejmostí je i možnost nákupu vánočních kolekcí v podnikové prodejně. Průvodkyní nám bude opět osobně spolumajitelka firmy, paní Kateřina Šrámková. Program je uzpůsoben pro dospělé i děti, včetně drobného pohoštění. Pořádá se v odpoledních hodinách, abyste měli příležitost zažít hořící kahany a reálný chod dílny.

Zažijte výrobu skleněných ozdob na vlastní kůži.

Více informací naleznete ZDE