Tak u této mandaly mi docházejí slova. Působí tak silně, že možná ani slov netřeba. Nicméně. Její síla je obrovská, zároveň je něžná. Při pohledu na ni se mi vybaví lesní víly tancující na lesní mýtince. Jejich tanec je tak něco magicky kouzelného, jemného. A také dokáží mít obrovskou moc.

Obraz se tvořil s naprostou lehkostí a hravostí, řekla bych. S odhodláním volby, která byla zvolena. Protože přesně takto to je. Když se pro něco rozhodneme, podle našeho vnitřního vedení, nepochybujeme, vše se spojí, aby se tak stalo. Jak kdyby přispěchaly na pomoc ty víly a byly nápomocny v plnění záměru. Ovšem při vědomí si té cesty. Dokonalost neexistuje. Obraz nám napomáhá spatřovat ji vždy a ve všem. Jakou úlevu a svobodu to přináší. Odevzdání a důvěra v život. Žádné vymyšlené strategie vás nepovedou lépe, než-li cesta vnitřního hlasu.

Když toto vše objevíme, začnou se dít zázraky. ROZLET a EXPANZE ne naplánovaná, ale za hranicí toho, co si jen dokážeme představit.

 

Mandala náleží čtvrté, srdeční, čakře. Čtvrtou čakru nalezneme uprostřed hrudníku ve výši srdce, otevírá se směrem dopředu. V této čakře se nachází schopnost vciťovat se, soucítit, naladit se na druhé, prožívat je. Zde jsou obrazy, slova a tóny přeměňovány na pocity. Vlastnosti jí náležící jsou velkorysost, srdečnost, snaha po harmonii, překonání individuálního ega. Části těla, které ovlivňuje, jsou ramena, ruce, srdce a plíce. Ze smyslů jí přiřazujeme hmat. Hlavním mottem je procitnout.

Je na ni umístěno 84 krystalů swarovski. Díky nim se celý obraz dostává na 3D úroveň. Přitahují a vtahují diváka do energie mandaly, do hry barev, tvarů, třpytu. Pod dopadem světelných paprsků díky nim vypadá mandala živě. Z každého úhlu pohledu jinak. Jak krásná to analogie.

Význam čísla 84 zní: Převzetí zodpovědnosti za svůj život. Nečekání na dovolení se. Nečekání ani na požehnání někoho druhého. Jen vy víte, co je pro vás nejlepší. Neexistuje nikdo, kdo zná lépe odpovědi, než-li vy. Tak přestaňte se obracet ven při hledání cesty. Pravdu naleznete jedině uvnitř sebe.

Na tvorbu obrazu jsem použila fuchsiovou, tyrkysovou, zlatou, bílou a černou barvu.

Fuchsiová barva, přesněji magenta, značí modernost, vitalitu, stálý pohyb a dominanci mysli. Pokud ji zařadíte do svého šatníku, bude podporovat dojem sebejistoty, kreativity a individualismu, budete působit odvážněji. Může dávat najevo rozchod s tradicí a odmítání sociálních zvyklostí. Pozitivním významem fuchsiové ve Vaší mandale bude schopnost učit se, začínat nové věci a formovat názory. Jejím další význam spatřujeme v nápomoci komunikaci se srdcem. Vyzvedává činy na spirituální úroveň a přivádí je na vyšší vibrace.

Tyrkysová barva evokuje mládí a energii, podporuje sebevědomí, intuici a fantazii. Symbolizuje přátelství, pružnost, komunikaci, vynalézavost, přitažlivost a humor. Tyrkysová je barvou soucitu, ochrany a uzdravení. Podporuje vnitřní uzdravení zejména tím, že povzbuzuje empatii a péči o druhé. V rámci léčivých účinků nacházíme také souvislost s brzlíkem a imunitním systémem. Tyrkysová barva napomáhá harmonizovat mimořádně nevyvážené osobnosti. Představuje nejvyšší formu porozumění a učí nás brát a dávat. Peršané nosili tyrkys jako amulet na ochranu proti předčasné smrti. Na Blízkém východě se kámen této barvy užívá proti uřknutí a jeho nošení zajišťuje prosperitu. Tibeťané a další obyvatelé Himalájí si tyrkysu váží pro jeho mystické, náboženské a léčivé síly.  Jako léčivý kámen podporuje vstřebávání živin.

Zlatá barva nám dává pocit hojnosti, lesku a bohatství. Je barvou správného středu, univerzální lásky a nejvyšších hodnot zastoupených idealismem, velkorysostí a šlechetností. Vyjadřuje klid a vyrovnanost. Pomáhá nám změnit poznání v pochopení. Ulevuje při depresích a dává sílu při překonávání závislostí. Platí za nejmocnější léčivou barvu ze všech, která se spojuje s dlouhým životem a nesmrtelností. Je to barva dokonalosti, vizí a skutků, které mohou změnit svět. ZLATÁ JE KRÁLOVSKÁ BARVA.

Bílá barva znamená ctnost, vznešenost, lásku k pravdě a přímost. Je symbolem čistoty, jasnosti, nevinnosti, ale i perfekcionismu. Chrání a posiluje. Je světlem, které očišťuje celou energetickou soustavu. Vzbuzuje stabilitu, probouzí bdělé vědomí a tvořivost. Napomáhá
v případech, kdy je třeba začít znovu, získat inspiraci či je potřeba tam, kde chybí příval sil.

Černá barva nás ochraňuje. Symbolizuje konec, ale také začátek. Vytváří dojem formálnosti a často je barvou autority a moci. Může představovat i naše pozitivní stránky, které se bojíme ukázat a rozvinout. Reprezentuje obrácení se k sobě samému, může dát zrod nové kapitole našeho života.

 

S láskou Petra La Petien
WWW.LAPETIEN.CZ


19. duben 2023, Veronika Krnáčová

Další články

19. 07.
2024
CRIF: V prvním pololetí začalo v Česku podnikat 42 tisíc lidí, nejvíce za posledních 13 let, ještě více ale podnikat přestalo
19. 07.
2024
DOTACE NA PROGRAM INOVACE

Vážení přátelé Podnikatelské platformy Helas, rádi bychom vás prostřednictvím našeho...

19. 07.
2024
Věříme v pečující sílu přírody, které jsme všichni součástí
4. 07.
2024
Dotace na podporu účasti podnikatelů na zahraničních veletrzích
4. 07.
2024
JAK SI UDĚLAT ŽIVOT PŘÍJEMNĚJŠÍM A SNADNĚJŠÍM?
28. 06.
2024
Češi hůře splácejí úvěry na spotřebu, poskytovatelé krátkodobých úvěrů důkladněji ověřují bonitu dlužníků