DOTEK TVŮRČÍ HARMONIE V LETNÍM PODVEČERU

13. 7. 2022
Praha 1
Kdy:
13. červenec 2022 17:30
Město:
Praha 1
Místo:
Galerie Arte Decor Gražyna, Truhlářská 21

KRÁSA KŘÍDOVÝCH BAREV POD TAKTOVKOU ŠTĚTCŮ

NEMUSÍTE BÝT STUDOVANÝ VÝTVARNÍK, ABYSTE SI NEMOHLI VYTVOŘIT VLASTNÍ DÍLO.

Pozvánka platí pro členy Helas Ladies Club a Podnikatelské platformy Helas. Registrační formulář je zaslán osobním emailem.

Velmi srdečně Vás zvu na mimořádnou, komorní a tak trochu "jinou" akci. Dotkneme se spolu umění a možnosti jak tvořit sami pro sebe, pro radost a také pro tu krásnu vdechnout starým věcem nový život. Když jsem se seznámila s mimořádnou ženou, která reprezentuje hned několik profesí, připomněla se mi moje vlastní dávná láska k renovování nábytku a umění vůbec. To ožilo zejména ve zvláštním roce 2021, kdy jsem začala malovat abstraktní obrazy pod značkou Eternal by Helena.

Inspirativní setkání s významnou malířkou, výtvarnicí, hudebnicí, zpěvačkou, designerkou a majitelkou galerie v jednou,  paní Gražyna Pawlas – Kaletovou, která je původem z přístavního polského města Gdaňsk.

Gražyna je autorkou mnoha děl. Uměleckou prací se zabývá 30 let. Tvoří pod pseudonymem Job D. Grash. V posledním období představuje svou olejomalbu v kombinaci z fusingovým sklem a bronzem, aplikuje reliéfní malbu s koláží. Ve své tvorbě používá různé kombinované techniky. Jako profesionál se zabývá interiérovým designem. Pro svojí malbu využívá mimořádných křídových barev  AUTENTICO z Holandska. Obsahují 35% křídy, jež je klíčovou složkou dekorativních nátěrů pro milovníky malování nábytku.

Osvojíte si osm základních technik, které velmi jednoduše využijete pro svoji tvorbu – ať již oživení a sjednocení nábytku a la „Ikea“ či starších koutků:). Představení  „Chalk Paint“  Vintage, Shabby Chic,  rustikální či moderní úpravy, Cracle, Wash Technik nebo Single Was, Industrila, TRasere, Terrapieno či pozclacování Vás uchvátí.

Budete překvapeni, co vše je možné. Restaurování nábytku, nátěry stěn v interiéru, venkovní voděodolné nátěry, metalické zdobení předmětů, eco impregnáty či ochrana a úprava natřených ploch.

Prostory GALERIE ARTE DECOR GRAŽYNA v centru Prahy Vás okouzlí. Obrazy, objekty, dílna, ateliér vše v jednom. Pokocháte se vzhledem pravěkých nádob, nástěnných maleb, předmětů „vykopávkového“ charakteru, nábytku upraveného technikou shabby chic, retro hodinami, nebo mnoha drobnostmi stylu vintage. Atmosféru galerie doprovází příjemná hudba smooth jazz.

Osobně jsem absolvovala kurz s paní Gražynou a inspiroval mě natolik, že jsem rozšířila aktivity Eternal by Helena o ETERNAL AUTENTIC FURNITURE 

Vaše Helena