ČAJ. TŘI PÍSMENA, VE KTERÝCH SE SKRÝVÁ PŘÍBĚH.

18. 10. 2022
Praha 1
Kdy:
18. říjen 2022 16:00
Město:
Praha 1
Místo:
CoffeeTearia, Vodičkova 699/30, Praha 1
Typ akce:
Butikové setkání

Butikové setkání pouze pro pozvané členy. Své členství si můžete aktivovat ZDE.

Poddejte se kouzlu nápoje, který je svědkem lidských dějin. Tři písmena, ve kterých se skrývá dlouhý příběh, který se začal psát již před našim letopočtem, pokračuje dodnes a zdaleka ještě nekončí. Těžko byste hledali pro čaj konkurenci. Vždyť se jedná po vodě o druhý nejrozšířenější nápoj na světě.

Slovem „čaj“ zdaleka neoznačujeme jen nálev z lístků čajovníku. Často se „čajem“ označuje nálev z různých jiných botanických druhů  – jejich plodů, listů, ba i kořenů či kůry. Čistý, neboli pravý čaj, však pochází  výhradně z čajovníkového keře, který se pěstuje především v Asii, Africe, Jižní Americe a Austrálii, v Evropě pak pouze na Azorách. Čaj představuje napříč všemi kontinenty oblíbenou pochutinu a také populární a dostupný léčivý a povzbudivý prostředek. Zároveň je však významnou součástí kultury a historie mnoha národů. V Říši středu je čajovník znám již pět tisíc let a patří tak mezi nejstarší pěstované rostliny na světě.

Ať už jej pijete ráno nebo večer, teplý či studený, sypaný či sáčkový, černý nebo bílý, vždy bude vašim příjemným společníkem. S šálkem čaje nešlápnete nikdy vedle. Zpříjemní vaši chvilku o samotě i s blízkými.

Staňte se i vy součástí tohoto nekonečného příběhu.