PODNIKÁNÍ V DOBĚ COVID-19. REÁLNÉ PŘÍBĚHY ZE ŽIVOTA PODNIKATELŮ. INSPIRUJME A SDÍLEJME.

25. 6. 2020
Brno
Kdy:
25. červen 2020 13:00
Město:
Brno
Místo:
VUT Brno, Kolejní 2906/4

Harmonogram

 • NETWORKING
   
   
  13:00
 • BUDUJEME PODNIKATELSKOU PLATFORMU A HRDÉ ČESKO

  HELENA KOHOUTOVÁ, zakladatelka projektu

  PŘIVÍTÁNÍ
  DOC. ING. & ING. STANISLAV ŠKAPA, PH.D., děkan Fakulty podnikatelské, VUT Brno

  PŘÍBĚH INOVACE
  ING. NINA BOČKOVÁ, PH.D., Ústav ekonomiky, Fakulta podnikatelská, VUT Brno

  Černá labuť – aneb co nám COVID vzal a dal
  PETR TOMÁŠEK, regionální ředitel Firemního bankovnictví ČSOB
  Petr Tomášek pracuje ve společnosti ČSOB od roku 2001. Svou kariéru odstartoval na pozicib korporátního bankéře, následně se stal ředitelem pobočky Firemního bankovnictví. V současné době působí v ČSOB jako regionální ředitel pro Firemní bankovnictví. Jeho pracovní zaměření se soustřeďuje na produkty a služby určené pro korporátní a firemní klienty. Vystudoval Vysoké učení technické v Brně se specializací na ekonomiku a řízení průmyslu. S vysokými školami je nadále v kontaktu prostřednictvím svých přednášek o bankovnictví.

  PŘEDSTAVENÍ ROČENKY TOP PODNIKATELKY TÝDENÍKU EURO

   
  13:30
 • ABY IT POMÁHALO

  DARINA VODRÁŽKOVÁ, Strategy Lead společnosti DAQUAS
  Darina chce pomáhat lidem, aby jim správně pomáhalo IT. Její společnost DAQUAS tedy vnáší empatii, komunikaci, rozhled a dobrou vůli ke spolupráci těch, kdo IT užívají, a těch, kdo IT vytvářejí. Její mantrou je spolehlivost a důvěra, což jsou dvě strany jedné mince. Absolvovala obor kulturní antropologie na Univerzitě Karlově. Ve firmě DAQUAS je od roku 1991, po jednadvaceti letech služby se stala její majitelkou. Její firma má přes 400mil obratu a patří mezi hybatele v oboru. V roce 2017 získala cenu ČSOB - Výjimečná podnikatelka v rámci projektu Ocenění Českých Podnikatelek.

   
  14:20
 • JDEME DÁL - PODNIKÁME - NEVZDÁVÁME TO - INSPIRUJME - SDÍLEJME

  Reálné příběhy ze života podnikatelů a podnikatelek v době krize.

  KAMILA BRZEZINOVÁ, majitelka a jednatelka RUTEX CZ
  KATEŘINA VAN KRANENBURG, majitelka a jednatelka PHOTODIENST BRNO
  RENATA KOBZOVÁ, majitelka a jednatelka Addent a ADI interiér
  EVA KOMÁRKOVÁ, majitelka a jednatelka IN-EKO TEAM
  HELENA HARABINOVÁ, partner my.pled
  KATEŘINA BERÁNKOVÁ, majitelka a jednatelka společnosti Awec Group

  PŘEDSTAVENÍ HOSTŮ:

  KAMILA BRZEZINOVÁ, majitelka a jednatelka RUTEX CZ
  Kamila Brzezinová je majitelkou a jednatelkou společnosti RUTEX CZ, s.r.o. Vystudovala ekonomiku na UTB ve Zlíně. Svou kariéru zahájila v textilní firmě, kde pracovala ve vedení společnosti a podílela se na vzniku sportovní značky TERMOVEL. V roce 2002 založila vlastní společnost. Začala navrhovat kolekce uniforem pod značkou CAMIA a implementovat proces oblékání pro klienty jako jednotný projekt. S narozením dcery se činnost společnosti rozvinula i o školní uniformy CAMIA YOUNG. Klade důraz na výběr kvalitních materiálů, propracovanost, detail a nadčasový design. V roce 2019 obdržela v Ocenění Českých Podnikatelek první místo v kategorii Malá společnost. Její společnost RUTEX CZ, s.r.o. je držitelem značky DOBRÁ FIRMA s nejvyšším ratingem AAA, dále získala ocenění Prověřená Společnost.

  KATEŘINA VAN KRANENBURG, majitelka a jednatelka PHOTODIENST BRNO
  PHOTODIENST BRNO, spol. s r.o. je česká společnost, která v příštím roce oslaví 30 let působení v oboru předškolní a školní fotografie. Za tuto dobu vyfotografovala ve školních zařízeních téměř 4 milióny dětí. Specializací je fotografování dětí v aranžovaných tematických kulisách, za použití fotopozadí, které se vyrábí ve spolupráci s brněnskými designéry a grafiky. Děti jsou fotografovány zpravidla na dva záběry (postavy a portrétu). Rodiče si následně mohou vybrat, o jakou sadu fotografií budou mít zájem. Další fotografie a produkty s nimi spojené si mohou rodiče přiobjednat na e-shopu. Společnost spolupracuje s lokálními fotografy napříč celou Českou republikou. Zázemí společnosti tvoří stabilní tým skládající se převážně z žen, kterým umožňuje maximální flexibilitu v pracovních úvazcích. V minulém roce získala společnost uznání za dlouhodobou kvalitní práci - 3. místem v kategorii Střední podnik v rámci Ocenění Českých Podnikatelek.

  RENATA KOBZOVÁ, majitelka a jednatelka Addent a ADI interiér
  Od ukončení lékařské fakulty v roce 1990 pracuji jako zubní lékařka a od roku 1995 provozuji vlastní privátní ordinaci, která v současnosti zaměstnává 4 zubní lékařky, hygienistku a laborantku. Protože milujeme nové technologie, tak jimi moji zubní kliniku vybavujeme. Jsme 12 členný kolektiv a v loňském roce jsme měly obrat 10 mil. Kč. Souběžně s provozováním praxe jsem v roce 2000 dílem náhod začala budovat výrobu atypického nábytku, která v současnosti zaměstnává 30 zaměstnanců a loňský obrat byl historicky nejvyšší, a to 74 mil. Kč. Zabýváme se kompletní dodávkou interiérů a vlastní výroba sídlí v areálu BVV. Práce v obou firmách mě baví a naplňuje hlavně svojí různorodostí. Mám štěstí, že mám kolem sebe dlouhodobě tým lidí, kteří mi ve všem pomáhají, jak v soukromí, tak v podnikání. Jsem 30 let šťastně vdaná a mám 2 syny. Manžel je úspěšný podnikatel, řídí 13 firem, které zaměstnávají přes 400 lidí. S rozvojem některých jsem mu v začátcích pomáhala. Synové jsou nebo budou vysokoškolsky vzdělaní.

  EVA KOMÁRKOVÁ, majitelka a jednatelka IN-EKO TEAM
  Společnost IN-EKO TEAM jsem spoluzakládala v roce 1995 v době, kdy ekologie zdaleka nebyla takovým tématem jako dnes. Vždy mi záleželo na životním prostředí, a proto příležitost, která se mi naskytla, výroba vodohospodářských zařízení určených k čištění a filtraci vody, byla jasnou volbou. Cítila jsem velkou příležitost, potenciál v tomto oboru a práci jsem si zamilovala. Vůbec prvním zařízením, které jsme začali vyrábět, byl Mikrosítový bubnový filtr (který je v našem portfoliu dodnes a jedná se také o nejprodávanější zařízení). V té době jsme neměli ještě dostatek kapitálu k vybudování výrobní haly a první filtry jsme tedy vyráběli v rodinném domě. Postupem času jsme výrobu přesunuli z Brna do nedalekého Tišnova, kde jsme koupili starou halu a posléze ji zrekonstruovali a následně přistavěli nové výrobní haly. V průběhu let jsme začali vyrábět další zařízení určená pro čistění vody a k dnešnímu dni naše portfolio zahrnuje 19 zařízení. Po celou dobu podnikání je pro nás velmi důležitý výzkum a vývoj. Byli jsme vůbec prvním výrobcem Diskového filtru ve střední Evropě vůbec. Úspěšně exportujeme, což dokazuje více jak 67 % produkce pro zahraničí trhy. Naše firma, jak už máme uvedeno v názvu IN-EKO TEAM, je týmem úžasných lidí, díky kterým je firma silnou stabilní společností. Mnoho lidí považuje čistou vodu za samozřejmost a předpokládá, že je k dispozici neomezená nabídka.

  HELENA HARABINOVÁ, partner my.pled
  Příběh Heleny začal už na VŠST v Liberci, na kterou šla proto, že jí vždy zajímala móda a vše kolem ní. Řízením osudu se ale pak věnovala 2O let průzkumu trhu a reklamě. Až na sklonku minulého roku, kdy jí oslovila její známá a zakladatelka značky my.pled Kateřina Samková, se její dětský sen stal skutečností a ona se jako spolumajitelka úspěšné start up firmy, vrátila k tomu co miluje nejvíc, k módě. A to k modnímu doplňku, plédu, který byl na desítky let zapomenut a teprve v poslední době se znovu dostává na výsluní díky své praktičnosti, elegantnosti a ženskosti. Společnost my.pled je jedinou společností nejen v čechách, ale i v Evropě, která se specializuje na tento produkt a která jej vytváří od A do Z. Dnes v kolekcích této značky najdete přes více jak 30 střihů a více jak 10 způsobu zapínání. my.pled je pro ženy i muže všech věkových kategoriíí, které se nechtějí jen oblékat, ale chtějí se i vznášet.

  KATEŘINA BERÁNKOVÁ, majitelka a jednatelka společnosti Awec Group
  Kateřina je zakladatelkou anglické školky, majitelka a výkonná ředitelka strojírenské firmy a jedna z klíčových postav několika neziskových organizací. Studovala na Filozofické fakultě MU pedagogiku, slovanskou filologii a andragogiku na univerzitě v Lublani. Během ekonomické krize v roce 2008 využila příležitost navázat na aktivity krachující firmy, ve které pracovala a založila vlastní společnost Awec Aluminium Products. Z počátku spolupracovala s vietnamským strojírenským partnerem, po několika letech fungování firmy se rozhodla přesunout výrobu do ČR a vybudovat strojírenský podnik se zaměřením na automobilové odvětví. Během následujících několika let se z Awecu stala společnost s obratem 350 mil za rok. Poslední dva roky se Kateřina angažuje ve veřejném sektoru a spoluorganizuje očanské aktivity převážně v Brně.

   
  14:35
 • DISKUZE & OTÁZKY & ODPOVĚDI