Pokud ještě nevíte, co pořídit svým blízkým, ale třeba i svým kolegům, zaměstnancům nebo obchodním partnerům, máme pro vás inspiraci na dárek, který potěší, ale i pohladí duši a vyladí mysl. Vánoce a jejich neopakovatelná atmosféra byly a jsou totiž silným pramenem inspirace pro bezpočet hudebníků a skladatelů už po mnoho staletí.

Po několika „klasických“ deskách a crossoveru Next Horizon i hobojista Vilém Veverka podlehl tomuto kouzlu a natočil „svoje Vánoce“.

Albem prochází jako leitmotiv Zima Antonia Vivaldiho (snad poprvé hraná na hoboj!). Kromě skladeb dalších barokních Mistrů (Bach, Händel) zakusí posluchač i argentinskou zimu s příchutí tanga (Ástor Piazzolla), ale zazní i Tichá noc, Adeste fideles či Chtíc, aby spal, písně, bez kterých si lze Vánoce jen stěží představit. Klenotem nahrávky je okouzlující soprán Patricie Janečkové, vzácnými hosty harfistka Kateřina Englichová a sopranistka Adéla Řehořová. Aranžérsky se i na tomto albu výrazně podepsal Martin Hybler a sólistu provází stejní hudebníci jako na předchozím počinu Next Horizon. Díky širokému žánrovému záběru a neklasickému aranžmá vánoční novinka kromě milovníků virtuosního hoboje jistě potěší i mnohem širší spektrum posluchačů.

www.vilemveverka.cz

 

 


20. listopad 2023, Veronika Krnáčová

Další články

1. 12.
2023
České podnikatelky nic nezabrzdí. OCP zná své vítězky
1. 12.
2023
Nemocnice čelí kybernetickým útokům. Zastaralé systémy je nedokážou chránit.
1. 12.
2023
DOTACE NA POŘÍZENÍ NOVÝCH TECHNOLOGIÍ A DIGITALIZACI FIREM
1. 12.
2023
Ocenění Českých Exportérů zná vítěze: Finalisté šíří dobré jméno Česka ve světě
24. 11.
2023
Začíná nová éra ve firemním reportingu

Od ledna 2024 se pro firmy veřejného zájmu, jako...

24. 11.
2023
DOTACE NA ELEKTROMOBILITU

Vážení přátelé Podnikatelské platformy Helas, rádi bychom vás prostřednictvím našeho...