Pro Helenu Kohoutovou je stejně přirozené spojovat lidi jako hledat cesty ke zdravému a spokojenému životu. Ve spolupráci s odborníky a světovými lídry v oblasti přírodních účinných látek přichází s unikátním konceptem širokospektrého doplňku stravy.

 

Jak dlouhá byla cesta od prvotní myšlenky vytvořit potravinový doplněk k samotné realizaci? 
Cesta k řadě ETERNAL HOLISTIC CARE byla nesmírně dlouhá. Dokonce bych řekla, že je to celoživotní cesta hledání rovnováhy v životě. Od raného mládí jsem se zabývala různými tématy v oblasti zdraví a nacházení takzvaného holistického přístupu k životu. Samozřejmě se mi to dařilo někdy více a někdy méně v závislosti na dané životní etapě. Ale platí, že vždy se člověk vrátí ke svým kořenům buď protože jej na to navede osud, nebo jej osud konfrontuje s něčím co si musí vyřešit. Ta láska k tématům souvisejícím se zdravím šla v průběhu let různými cestami. Ať už to bylo veganství, ajurvéda, jóga, ale i různé aktivní sporty, množství potravinových doplňků, které jsem zkoušela, také nemůžu zapomenout na akupunkturu a akupresuru. A byla to velká náhoda, kdy jsem si přála v rámci své profese dát dohromady české firmy, které budu podporovat a kterým budu pomáhat k vzájemné spolupráci. Zjistila jsem, že když je člověk matkou určité myšlenky, tak je tím rodičem a o produkt se musí postarat svou vlastní energií, která mu dá určitou výjimečnost. A tak vznikla kolekce zdravé kávy ETERNAL FLOWER COFFEE COLLECTION a díky tomu jsem začala hovořit s dalšími odborníky a lídry oboru, kteří mě nevědomky nasměrovali na možnost připravení produktu, který by měl velice širokospektrální účinek a měl možnost podporovat lidské zdraví, a to komplexním způsobem.

Pokud to tedy správně chápu, tak produkt pomáhá řešit potíže hned v několika oblastech. . . 
Ano, je to tak. Dříve, když jsem se podívala na poličku u sebe doma a viděla v ní desítky produktů, tak jsem si řekla, že by bylo fajn, kdyby tam stál jen jeden. A tím začala cesta za zkoumáním, jakým způsobem a s kým vytvořit HEALTH & BEAUTY DRINK, který bude vhodný jak pro ženy, tak pro muže. A tak vznikla jedinečná směs pečlivě vybraných aktivních látek v prémiové kvalitě jejichž účinnost na lidské zdraví je vědecky ověřená.  A trvalo dlouho, než nám bylo umožněny s těmito světovými lídra spolupracovat a vytvořit produkt.  

Co si tedy máme přesně představit pod názvem HEALTH & BEAUTY DRINK? 
Jde o jedinečnou směs pečlivě vybraných prémiových aktivních látek rostlinného původu, jejíchž účinnost na lidské zdraví byla vědecky ověřena a hydrolyzovaného rybího kolagenu Naticol® Cyskin®. Beauty drink nejen že skvělé chutná, ale také napomáhá lepší elasticitě kůže, zdravému vzhledu vlasů a nehtů, podporuje rovnováhu trávicího traktu, zabraňuje nadměrné retenci vody v organismu, přispívá k regulaci tělesné hmotnosti. Působí tak na vitalitu i celkovou spokojenost.

Je složité nápoj připravit? 
Vůbec ne, směs se ve vodě velmi dobře rozpouští. Stačí jen krátce zamíchat a nápoj plný účinných látek je hotov. Ovšem pozor, je určen k okamžitému užití a po delší době ztrácí své výjimečné chuťové vlastnosti.       

  

Mnoho z nás již užívá kolagen samotný v různých formách. Vy pracujete s Naticol® Cyskin®COLAGEN. Jde o nějaký speciální druh kolagenu? 
Naticol® Cyskin® je exkluzivní a bioaktivní komplex rybích kolagenních peptidů a neesencialní aminokyseliny L-cystein, která se významně podílí na struktuře bílkovin. Jedná se o optimální technologický celek, který účinně působí na elasticitu pokožky (působí jak na úrovni dermis, tak i epidermis), vlasy a nehty. Naticol® Cyskin® vznikl na základě součinnosti technologických a vědeckých zkušeností dvou francouzských společností specializujících se na purifikované aminokyseliny (BCF Life Sciences) a rybí kolagenní peptidy (Weishardt). Tento exkluzivní produkt, který je průkopníkem na trhu s nutraceutiky a jeho jedinečná bioaktivita daná specifickým technologickým zpracováním, poskytuje doplňkový přístup v oblasti krásy a péče o pleť. Naticol® Cyskin® je registrovaná obchodní značka firmy Weishardt International.

A čím je doplněn? 
Nápoj z kolekce Eternal Holistic Care obsahuje prémiový hydrolyzovaný rybí kolagen obohaceny o L-cystein, extrakt z brazilské Aceroly, aktivní látku Cactinea™ z plodu Opuntia ficus-indica a specifickou směs rozpustné a nerozpustné vlákniny inavea™ baobab & acacia, tj. rozpustné vlákniny z akácie a dužiny baobabu, která kromě jiného má vysoký podíl rozpustné a nerozpustné vlákniny. Beaty drink neobsahuje přidaná sladidla, barviva ani aromata. Narůžovělou barvu mu dodává extrakt z plodu Opuntia ficus-indica a mírně citrusová chuť je charakteristická pro dužinu baobabu.


Proč jste si jako dodavatele kolagenu vybrali právě francouzskou firmu WEISHARDT INTERNATIONAL? 
Chtěli jsme tu nejlepší kvalitu. Jde o rodinnou společnost se 175letou tradicí a sídlem ve Francii. Je globálním výrobcem a lídrem na trhu v oblasti vysoce kvalitní želatiny z vepřové a rybí kůže, peptidů rybího kolagenu a texturizačních systémů. Naticol®, jejich hydrolyzovaný rybí kolagen typu I, se vyznačuje vysokou biologickou využitelností a účinností, skládá z těch nejčistších kolagenních peptidů včetně dipeptidů a tripeptidů.

Další složkou je Organická Acerola. Jaké jsou její přednosti? 
Toto superovoce pocházející z Brazílie je velmi bohaté na vitamin C. Podporuje imunitní systém a chrání buňky před oxidačním poškozením. Používá se v moderní i lidové medicíně při problémech s játry a průjmy, ale také jako prevence kašle, chřipky a nachlazení. Podporuje energii a vitalitu, neboť pomáhá tělu bojovat s infekcemi a viry a zvyšuje imunitu a sportovní vytrvalost. Podporuje energii a vitalitu, neboť pomáhá tělu bojovat s infekcemi a viry a zvyšuje imunitu a sportovní vytrvalost.

A co si můžeme představit pod označením inavea™ baobab & acacia inavea™
Jde o spojení sil. Baobab & acacia je zcela přírodní a organická synergická formulace baobabu a akácie, dva africké poklady s uhlíkově neutrální stopou. Inavea™ baobab & acacia nabízí prokazatelně prebiotické účinky v dávce 5 g/d, které přispívají k rovnováze mikroflóry pro lepší trávení, zdraví a celkovou pohodu. Studie prokázala podporu prospěšných bakterií, včetně Bifidobacterium spp. a specifických bakterií, jako jsou Akkermansiaceae a Christensenellaceae. Studie rovněž prokázala postupnou fermentaci napříč celým střevem. inavea™ baobab & acacia podporuje metabolické zdraví s modulací oxidativních účinků a zánětlivých markerů. inavea™ baobab & acacia je ochranná známka firmy Nexira.

 

Součástí vašeho potravinového doplňku je také CACTINEA™ . . .  
Jde o ve vodě rozpustný extrakt z plodů Opuntia ficus indica s diuretickým a antioxidačním účinkem. Vyznačuje se vysokým obsahem betalainů, obzvláště indicaxanthinu (65- 85 %), jehož antioxidační profil potvrzují četné studie. Klinická studie prokázala významný vliv této látky na diurézu, redukci otoků i pocitu těžkých nohou. Ve srovnání s klasickými látkami s diuretickým účinkem Cactinea™ nemá vedlejší účinky, při jejím užívání nedochází k odbourávání minerálů. Cactinea™ je ochranná známka firmy Nexira.

NEXIRA je opět francouzská společnost. Čím se zabývá a v čem jsou její účinné látky výjimečné? 
NEXIRA Francouzská firma Nexira je jedničkou na celosvětovém trhu s akáciovou gumou (arabská guma) a výrobcem surovin rostlinného původu získávaných dle principů trvale udržitelného rozvoje. Spojením tří divizí Nexira Food, Nexira Health a Nexira Technology vznikla společnost, která umožňuje zákazníkům přístup k široké škále vysoce kvalitních účinných látek. Účinnost aktivních látek řady Nutraceutical Premium je ověřena testy in vitro i klinickými studiemi.

Více informací o produktu naleznete ZDE

www.eternalbyhelena.cz


26. květen 2023, Veronika Krnáčová

Další články

19. 04.
2024
ZÍSKEJTE DOTACI NA UPLATNĚNÍ VÝSLEDKŮ VÝZKUMU A VÝVOJE
12. 04.
2024
KOUZELNÉ ČAJOVÉ ZAHRADY

S Petrem Zelíkem, majitelem společnosti OXALIS jsme si povídali...

12. 04.
2024
CRIF: Na začátku roku v Česku narostl počet osobních bankrotů, nejhůře si vede Ústecký kraj
12. 04.
2024
CHCETE ZÍSKAT DOTACI NA VÝVOJ NOVÉHO SOFTWARU?

Vážení přátelé Podnikatelské platformy Helas, rádi bychom vás prostřednictvím našeho...

5. 04.
2024
S námi chráníte přírodu

Jednatelka rodinné firmy SAVE CZ s.r.o. Marcela Malinská začala...

5. 04.
2024
DOTACE NA ÚSPORY ENERGIÍ JIŽ OD 10.4.2024

Vážení přátelé Podnikatelské platformy Helas, rádi bychom vás prostřednictvím našeho...