Společnost Microsoft uvádí na trh nový produkt Viva Sales. Ta nově zlepšuje a automatizuje obchodní procesy a pomáhá obchodníkům nacházet nové příležitosti.

Viva Sales spolupracuje s libovolným CRM software, automatizuje zadávání dat a přináší prodejcům v Microsoft 365 a Microsoft Teams inteligenci na bázi umělé inteligence.

Viva Sales obohacuje libovolný systém CRM o data z Microsoft 365 a Microsoft Teams a využívá umělou inteligenci k poskytování personalizovaných doporučení a poznatků pro prodejce. To pomáhá prodejcům plynuleji personalizovat jejich komunikaci se zákazníky a urychlit obchodní proces.

Zaměstnanci v dnešním hybridním světě požadují od svých zaměstnavatelů více – od nástrojů, které používají, až po pracovní dobu a místa, kde pracují. To platí zejména pro prodejce. Viva Sales umožňuje prodejcům získávat poznatky z celého systému Microsoft 365 a Teams, eliminovat manuální zadávání dat a dostávat doporučení a upomínky řízené umělou inteligencí – a to vše při zachování plynulosti práce. Viva Sales zefektivňuje práci prodejců tím, že v rámci nástrojů, které prodejci již používají, zobrazuje insighty se správným kontextem, šetří prodejcům čas a poskytuje organizaci ucelenější pohled na zákazníka.

"Budoucnost prodeje není v novém systému. Je to o přinášení informací, které prodejci potřebují ve správný čas, se správným kontextem, do nástrojů, které znají, takže jejich práce může být zefektivněna," řekl Judson Althoff, výkonný viceprezident a obchodní ředitel společnosti Microsoft. "Naším cílem bylo umožnit prodejcům, aby trávili více času se svými zákazníky – a to se nám podařilo díky novému pojetí prodeje s Viva Sales."

"Prodejci spoléhají na digitální nástroje pro spolupráci a produktivitu, aby se spojili se zákazníky a uzavřeli obchody, ale mnoho poznatků, které díky těmto nástrojům zjistí, se nedostane do CRM," řekl Paul Greenberg, zakladatel a výkonný ředitel společnosti The 56 Group. "Společnost Microsoft se této výzvy ujímá tím, že nabízí řešení, které doplňuje CRM. Viva Sales automatizuje náročnou práci, zachycuje důležité informace o zákazníkovi a pomáhá prodejcům dokončit práci."

Nové pojetí práce s prodejci

Viva Sales navazuje na řešení Microsoft Viva, které bylo uvedeno na trh v loňském roce. Viva poskytuje integrovanou platformu pro zkušenosti zaměstnanců, která spojuje komunikaci, znalosti, vzdělávání, cíle a poznatky a umožňuje každému člověku a týmu být co nejlepší odkudkoli. Viva Sales přináší první aplikaci Viva určenou speciálně pro prodejce:

Viva Sales poskytuje prodejcům nástroje, které jim umožní vykonávat jejich práci, a zároveň poskytuje informace, které potřebuje vedení prodeje. Při práci mohou prodejci označit zákazníky v aplikacích Outlook, Teams nebo Office, jako je Excel, a Viva Sales je automaticky zachytí jako záznam o zákazníkovi se všemi relevantními údaji. Možnost automaticky zachytit takovou úroveň údajů o zapojení zákazníka nebyla dříve k dispozici. Tato data lze snadno sdílet se členy týmu při spolupráci v aplikacích Office a Teams, aniž by je bylo nutné znovu psát nebo vyhledávat v CRM.

Viva Sales na základě dat a umělé inteligence doporučuje další kroky k postupu zákazníka prodejním trychtýřem, určuje priority práce a další kroky a umožňuje prodejcům přístup k úplné historii a materiálům o interakci se zákazníkem. Poznatky o zákaznících v reálném čase poskytují hlubší porozumění tomu, kde se každý zákazník nachází na své nákupní cestě.

Viva Sales také poskytuje doporučení řízená umělou inteligencí, která prodejcům umožňují zlepšit zapojení zákazníků – optimalizovat následné kroky pomocí dalších nejlepších kroků, akčních připomenutí a doporučení, která urychlují a uzavírají více prodejů.  Viva Sales využívá systém Context IQ, který byl oznámen loni na podzim a který zajišťuje propojení relevantního obsahu napříč aplikacemi a službami Microsoftu – například Dynamics 365 a Microsoft 365 -, takže prodejci šetří čas a zůstávají v proudu práce.

S Viva Sales vytváříme novou kategorii aplikací, které se zabývají zkušenostmi s prodejem. Společnost Microsoft má jedinečnou pozici k tomu, aby tento typ aplikací nabízela v rámci aplikací pro produktivitu a spolupráci, které zaměstnanci již používají.

Chcete-li se dozvědět více, navštivte oficiální blog společnosti Microsoft (v angličtině): Introducing Viva Sales, a modern way of selling that brings together any CRM, Microsoft 365 and Teams - The Official Microsoft Blog

 

17. červen 2022, Veronika Krnáčová

Další články

26. 05.
2023
CRIF: V Česku za první čtyři měsíce roku přibylo 4 870 firem, nejméně za poslední tři roky
26. 05.
2023
HOLISTICKÁ CESTA KE ZDRAVÍ

Pro Helenu Kohoutovou je stejně přirozené spojovat lidi jako...

26. 05.
2023
Soutěž OCE ocení úspěšné české exportéry za rok 2023
26. 05.
2023
BEZÚROČNÝ ÚVĚR PRO PODNIKATELE V UHELNÝCH REGIONECH
26. 05.
2023
Firmy, tvořící páteř české ekonomiky, opět bojují o vavříny v soutěži Ocenění Českých Lídrů
26. 05.
2023
ALUKOV SOLAR – ENERGIE PRO VÁŠ DŮM, ZAHRADU, ALE I FIRMU